EE.08. montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci

EE.08. MONTAŻ I EKSPLOATACJA SYSTEMÓW KOMPUTEROWYCH, URZĄDZEŃ PERYFERYJNYCH I SIECI

Absolwent szkoły dającej wykształcenie średnie, który zdobył kwalifikację EE.08 Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych i sieci po uzupełnieniu kwalifikacji EE.09 Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych zdobywa zawód technik  informatyk.

Liczba godzin kształcenia na kursie wynosi 586 godzin dydaktycznych oraz 104 godziny praktyki zawodowej. Kurs realizowany jest w modułowym programie nauczania, część zajęć odbywa się z wykorzystaniem kształcenia na odległość.

Treści kształcenia obejmują:

• konfigurowanie i użytkowanie systemów komputerowych
  • przygotowanie stanowiska komputerowego do pracy
  • użytkowanie urządzeń peryferyjnych komputera osobistego
  • wykonanie lokalnej sieci komputerowej
  • eksploatacja urządzeń peryferyjnych i sieciowych
  • naprawa urządzeń techniki komputerowej
  • administrowanie systemami operacyjnymi
  • przestrzeganie przepisów BHP
  • posługiwanie się językiem zawodowym angielskim
  • podejmowanie działalności gospodarczej
  • praktyka zawodowa

Typowe miejsca pracy:

• we wszystkich gałęziach gospodarki narodowej, w których mają zastosowanie komputery
  • w ośrodkach obliczeniowych
  • instytucjach i przedsiębiorstwach zajmujących się tworzeniem i eksploatacją oprogramowania komputerowego

Z analiz trendów na rynku pracy kształcenie w zawodach branży IT jest nie tylko celowe, ale wręcz konieczne ze względu nie tylko na zapotrzebowanie rynku pracy obecnie, ale również na tendencje rozwoju kraju w przyszłości. Kierunki kształcenia w kwalifikacjach zawodowych technika informatyka wydają się optymalnie dopasowane do potrzeb rynku pracy.

Tu znajdziesz szczegółowe efekty kształcenia

ORGANIZACJA ZAJĘĆ NA KURSIE

1. Uczestnikiem kursu może być osoba pełnoletnia o dowolnym poziomie wykształcenia.
  2. Zajęcia na kursie odbywają się 2, czasem 3 razy w miesiącu, w weekendy
  3. Nauka odbywa na podstawie modułowego programu nauczania, w którym zajęcia teoretyczne połączone są z zajęciami praktycznymi.
  4. Zajęcia odbywają w się w siedzibie PCKU w Chrzanowie, przy ul. Focha 3 oraz w ZSTU w Trzebini.
  5. Część zajęć realizowana jest w formie kształcenia na odległość na platformie Moodle.
  6. Szkoła dysponuje nowoczesną pracownią informatyczną.
  7. Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, organizowany będzie przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną i odbędzie w budynku PCKU.